POZA MATERIĄ

MATERIAŁ DOKUMENTUJĄCY DZIAŁALNOŚĆ KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO Z CZŁUCHOWA. DOKUMENTY URZĘDOWE I RELACJE ŚWIADKÓW – FUNKCJONARIUSZY POLICJI ORAZ CZŁONKÓW RODZIN OSÓB ZAGINIONYCH JEDNOZNACZNIE DOWODZĄ MOŻLIWOŚCI POSTRZEGANIA POZAZMYSŁOWEGO PRZEZ CZŁOWIEKA.

ODC. 1 – MATERIAŁ DOKUMENTUJĄCY DZIAŁALNOŚĆ KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO Z CZŁUCHOWA. DOKUMENTY URZĘDOWE I RELACJE ŚWIADKÓW – FUNKCJONARIUSZY POLICJI ORAZ CZŁONKÓW RODZIN OSÓB ZAGINIONYCH JEDNOZNACZNIE DOWODZĄ MOŻLIWOŚCI POSTRZEGANIA POZAZMYSŁOWEGO PRZEZ CZŁOWIEKA.
ODC. 2 – HISTORIA TEGO ZABÓJSTWA WSTRZĄSNĘŁA MIESZKAŃCAMI NIEWIELKIEJ PODKĘTRZYŃSKIEJ MIEJSCOWOŚCI POŁOŻONEJ NA MAZURACH. 20 MAJA 2000 ROKU W BIEDASZKACH MAŁYCH WYKOPANO CIAŁO STARSZEGO MĘŻCZYZNY – WACŁAWA G. – POZBAWIONE GŁOWY. DZIĘKI POMOCY KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO POLICJA ZEBRAŁA MATERIAŁ DOWODOWY POZWALAJĄCY NA PRZEDSTAWIENIE ZARZUTÓW OSOBIE PODEJRZEWANEJ O DOKONANIE TEGO ZABÓJSTWA.
ODC. 3 – W TYM ODCINKU ZOSTAŁA PRZEDSTAWIONA SPRAWA PODWÓJNEGO ZABÓJSTWA, DO KTÓREGO DOSZŁO W MIEJSCOWOŚCI BĘDZIN (WOJ. ŚLĄSKIE) W 2006 R. DZIĘKI INFORMACJOM UZYSKANYM OD KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO SPRAWCA ZOSTAŁ ZATRZYMANY I SKAZANY NA KARĘ DOŻYWOTNIEGO POZBAWIENIA WOLNOŚCI.
ODC. 4 – KOLEJNY DOWÓD (W PEŁNI UDOKUMENTOWANY PRZYPADEK) NA ISTNIENIE MOŻLIWOŚCI POSTRZEGANIA POZAZMYSŁOWEGO PRZEZ CZŁOWIEKA. W 2007 R. DOSZŁO NA MAZURACH DO TRAGICZNEGO W SKUTKACH TZW. “BIAŁEGO SZKWAŁU”. UTOPIŁO SIĘ WTEDY WIELU ŻEGLARZY. JEDNYM Z NICH BYŁ JÓZEF LIPINA, KTÓREGO CIAŁA PRZEZ DŁUŻSZY CZAS NIE MOŻNA BYŁO ODNALEŹĆ. DOPIERO DZIĘKI POMOCY I WSKAZANIOM KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO, JEGO CIAŁO ZOSTAŁO ZNALEZIONE.
ODC. 5 – WE WRZEŚNIU 2011 R. ZAGINĄŁ W OLSZTYNIE 34-LETNI POLICJANT MŁ. ASP. PAWEŁ DĄBKOWSKI. JEGO POSZUKIWANIA NIE PRZYNOSIŁY ŻADNEGO EFEKTU, W ZWIĄZKU Z CZYM JEGO BLISCY ZWRÓCILI SIĘ O POMOC DO KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO. JEGO WIZJA Z DOKŁADNOŚCIĄ DO KILKU METRÓW WSKAZAŁA, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ CIAŁO POLICJANTA. W ODCINKU WYSTĄPIŁ PROF. RYSZARD JAWORSKI, WIELOLETNI KIEROWNIK KATEDRY KRYMINALISTYKI UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO ORAZ KOM. W ST. SPOCZ. DR MIROSŁAW LISIECKI, KTÓRZY POTRAFILI ZACHOWAĆ UCZCIWOŚĆ NAUKOWĄ WOBEC ZJAWISKA POSTRZEGANIA POZAZMYSŁOWEGO ORAZ KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO.